Najlepšie rady pre každodenný život

Domov Články Jazyky

Dejepis a zemepis

Môžete sa poučiť z histórie a prečítajte si o geografii a histórii sveta. História Ríma, Európa, Amerika, Ázia.

---------------------------------------------------------

Ako vynašiel kompas záložky | vynálezov?

Ako vynašiel kompas Kompas je nástroj, ktorý reaguje na magnetizmus Zemetýždeň Kompas je nástroj, ktorý reaguje na magnetizmus Zeme Najbežnejším typom je magnetická strelka kompasu je pripojený na veliteľstvo, aby bolo možné otáčať vo všetkých smeroch tak, magnetky bol otočený smerom k severu, krajiny severnej magnetický pól. Pretože je známe, kde sa nachádza severný pól, všetky vody a pôdy sa vtiahnuť do zložky vo vzťahu k nej. Týmto spôsobom kompas môže viesť cestujúci v požadovanom smere po celom svete. Kto teraz , kedy najprv zistili, že železo namagnetizirana ihly, ktorá je voľne otáčať v kruhu, vždy ukazuje na sever - nikto nevie Raz to bolo veril, že čínska nájsť 4500 rokmi, ale dnes to popiera, ale vo formáte. každom prípade Číňania boli jedným z prvých ľudí, ktorí známy princíp kompasu.
arabskí obchodníci počuli o čínskej kompasu, a tak priviedli ho do Európy. Vieme, že v 12. storočí bol kompas už dobre známa. najstaršie kompas je pravdepodobne skladala z namagnetizirane kolíky smerované cez drevený kríž, ktorý bol kúpanie v miske s vodou.
potom začal používať ihlu, ktorá sa premení na druhú ihlu, pripojeného ku dnu nádoby. Na začiatku bola vzatá do úvahy len sever-juh, a loď stála po boku severnej koniec ihly dotýka severnej časti lode, ktorá bola označená inou farbou. Na samom konci ihly mape zakačilii označené bodkami .
Ako viete, severný magnetický pól a geografického severného pólu nie je umiestnený na rovnakom mieste. Severný magnetický pól je najsevernejší bod na arktické pobrežie Severnej Ameriky, na polostrove Buti. Všetky ihly kompasu na severnej pologuli sú orientované na mieste.
predkovia nepoznali rozdiel medzi severného magnetického pólu a geografický severný pól. žili ďaleko od seba, takže sa zdalo, že ihla kompasu smeruje vždy na sever. Ale neskôr, námorníci, ktorí boli otiskivali lodí od pobrežia, si všimol rozdielu, a že oni boli zmätení. môžete len predstaviť, ako boli prekvapení tí, ktorí sa plavili v arktickom mori okolo Grónska, keď videli, že v niektorých časti týchto oblastiach ihly kompasu bol otočený takmer na západ!
> Ako termostat riadi teplotu |? Vynálezov
> Ako vynašiel kompas záložky | vynálezov?

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more